9. klassi õpilased osalevad 24.11.17 töövarjupäeval

Puurmani Mõisakooli 9. klassi õpilased osalevad 24.11.17 traditsioonilisel töövarjupäeval. Õpilased langetasid valdkonna ja töökoha valiku vanemate, tutvusringkonna ja õpetaja soovituste abil. Tutvutakse ehitusega, metsaveoga, rattapoe tööga ning peakoka, politseikonstaabli, direktori, müügikonsultandi ja piirkonnajuhi ülesannetega. "Kõik valitud ametid on huvitavad," sõnas karjääriõpetuse õpetaja Raina Rumvolt. "Õpilased saavad aimu, mismoodi toimub igapäevane tööelu ja mida ning kui palju peaks õppima ameti selgeks saamiseks," lisas Rumvolt. Töökohad ei asu üksnes Puurmanis, mõnel juhul peab olema valmis üle-Eestiliseks lähetuseks. "Tuleb huvitav päev," arvas 9. kl õpilane Markus Paul Sillaste.

Töövarjupäev leiab aset karjääriõpetuse aine raames. Aine läbimisel on õpilane teadlik edasise haridustee valikuvõimalustest, samuti iseenda võimetest ja soovidest.