Puurmani Mõisakooli VI klass võitis auhinna

Meie kooli VI klass osales ennetuskampaanias Suitsuprii klass ja võitis preemiaks 270 eurot. Preemiat saab kasutada klassi ühisürituse, ekskursiooni vms korraldamiseks. "Preemia võitmine oli ootamatu ja suur üllatus. Seda enam, et osales nii palju klasse. Lapsed teevad juba plaane raha kulutamiseks," sõnas klassijuhataja Eda Sääsk. "Kui kuulsime, et saime selle preemia, siis olime väga õnnelikud," rääkisid VI klassi õpilased Maarja Kalmus ja Brandon Lepik. Anti Kikkas lisas, et võistluse tegi teistsuguseks see, et ei pidanudki midagi eriti tegema. Soovime kooli poolt klassile edu preemiaraha kulutamisel ja suitsupriiks jäämisel!

Suitsuprii klassi kampaaniat korraldab Tervise Arengu Instituut. 2016./2017. õppeaastal osales programmis üle Eesti kokku 850 klassi 190 koolist. Programmi lõpetas edukalt 11 862 õpilast. Lõpetanute seast loositi preemia saajateks 27 klassi. Ennetusprogrammi eesmärk on toetada tubakavaba elustiili ning tunnustada mittesuitsetamist. Programmis osalevad õpilased lubavad oma allkirjaga, et on suitsuvabad vähemalt kogu programmi perioodil. Programm on suunatud 4.-9. klasside õpilastele. Eestis viidi programm läbi 15. korda, Puurmani kool osaleb programmis algusest peale.