Erasmus+ rahvusvaheline projekt "I DO, I KNOW, I UNDERSTAND, IT'S ME"

Puurmani Mõisakool osaleb alates 2019. aastast rahvusvahelises Erasmus+ koostööprojektis. Projekti partnerid on Soomest, Slovakkiast ja Ungarist. Kohtutakse  kokku neli korda, iga partneri juures kord. 2019 novembris toimus kohtumine Soomes, 2020 leiavad aset kohtumised Slovakkias ja Eestis, 2021 kevadel Ungaris.

Erasmus projekt sai alguse 2018 aastal, kui Puurmani Mõisakooli sotsiaalpedagoog Kaija käis Slovakkias rahvusvahelisel Erasmus+ projekti seminaril. Seal juhtus ta kokku Soome, Ungari ja Slovakkia koolide esindajatega, ideed klappisid, mõtted olid ühised ning üheskoos valmis projekt „ I do, I know, I understand- IT´S ME“ Iga riik valmistas ette 4-5 õppepäeva oma kodumaal ja meie koolil oleks pidanud olema ka väga tore võimalus reisida. Reisil saime me käia Soomes 2019 aasta novembris, see oli väga hariv ja tore aeg Peippo Koolis. Seal viibides oli meie projekti teema „My little stories“. Puurmani Mõisakoolist osales 4 noort ja 2 saatjat.

Järgnevad reisid oleme pidanud kahjuks ära jätma koroonaviiruse tõttu, kuid oleme õppepäevi teinud veebis, need ei ole küll võrreldavad päris kohtumistega, kuid õppimise mõttes siiski toredad. Slovakkia õppepäevad toimusid 4.10-7.10.2021, kus keskendusime omavahelisele suhtlemisele, teemaks oli „Animal stories“

Meie koolis sai võimaluse korraldada oma õppepäevad samuti veebis, sest reisime polnud koroona tõttu lubatud. Teema oli „ Adventurous Estonia“, kus püütsime läbi interneti näidata teistele, meie Eestima võlusid, matkaradu ja loodust. Samuti keskendusime omavahelisele suhtlusele, et õpilased leiaksid kontakti teiste koolide noortega. Meie õppepäevad toimusid 31.01.-2.02.2022.

30.05-3.06.2022 Said kõik projektis osalevad riigid kokku Ungaris, sel oli meie kohtumise teema „ Hungarian Folk tales“, tutvusime Ungariga, veetsime aega koolis ja saime palju omavahel suhelda, raske oli seda teha interneti vahendusel.

Viimased kohtumised toimusid 12.06.-16.06 Eestis, me võtsime vastu Soome ja Ungari külalised ja korraldasime „Adventurous Estonia 2“ raames seiklusi Eestis.

Projektis osalemine andis meie koolile väga palju uusi võimalusi, panna end proovile, suhelda ja tulla toime eriolukordadega. Kõik projektis osalenud leidsid endale uusi sõpru ja tuttavaid Euroopas.

Aitäh!

Täpsemat infot siit.